Czy wiesz, co decyduje o Twoim zdrowiu?

Czy wiesz, że stan flory bakteryjnej w jelitach decyduje o Twoim zdrowiu?

U zdrowego człowieka flora bakteryjna powinna zawierać około 20 000 różnych SZCZEPÓW bakterii. Przeciętny człowiek w dzisiejszych czasach ma około 2 000 szczepów - a gdzie podziało się 18 000? 

Naszą florę bakteryjną wyniszczają:
- antybiotyki
- gluten
- toksyny w pożywieniu - GLIFOSAT - zawarty w wielu chemicznych środkach stosowanych w uprawie roślin. Glifosat dawniej obecny w rakotwórczym randapie, jest powszechnie stosowany także w wielu innych preparatach do uprawy ziemi. Składnik ten doprowadza do wyniszczenia komórek w jelitach, wywołując tzw. cieknące jelito i doprowadza do wielu schorzeń przewlekłych. Lekarze najczęściej starają się usunąć jedynie symptomy, nie wiedząc, że trzeba uszczelnić jelita i przywrócić naturalną florę bakteryjną aby choroby zniknęły bez śladu. 

Kupując warzywa i owoce w markecie, które tylko dobrze wyglądają a zawierają glifosat, możemy mieć pewność, że będą skutecznie wyniszczały nasze pożyteczne bakterie.

Jak wzbogacić naszą florę bakteryjną?
- jednym z najlepszych sposobów na jej odtworzenie są kiszone warzywa tj. kiszona kapusta, kiszona marchew, kiszone buraki, sok z kiszonej kapusty - zawierają więcej naturalnych, pełnych zdrowia bakterii probiotycznych niż jakakolwiek pigułka. Systematyczne spożywanie tych najlepszych, bo naturalnych probiotyków będą odbudowywały prawidłową florę bakteryjną, co wzmomcni ogólną odporność na bakterie, wirusy, grzyby i pasożyty. Tak odżywiony organizm będzie lepiej przyswajał witaminy i minerały z pożywienia, co przyspoży nam energii do życia i radzenia sobie z nowymi wyzwaniami, które czekają na nas każdego dnia.